Następujące po sobie pokolenia przemijają nieuchronnie, zazębiając swoje losy na krótki czas. Pierwsi goście restauracji Estella, która otwarła swoje podwoje przy poznańskich Garbarach przed 30 laty, przyprowadzają dziś do nas swoje wnuki i prawnuki. Estelli przy Garbarach już nie ma, jednak w trzech innych restauracjach pod tym szyldem zaczyna się rozlegać postpandemiczny gwar. Wracacie do nas po siedmiu miesiącach naszego gastronomicznego niebytu. Jesteście za nami stęsknieni tak, jak my za tym, by obsłużyć Was przy nakrytym stole, zupełnie jak dawniej. Jak działo się to przez minione trzy dekady. Mimo maseczek na twarzach rozpoznajemy swoich miłych gości i popadamy w zadumę nad nieubłaganym upływem czasu. Dotyka nas wszystkich, ale nie trzeba nad tym rozpaczać. Cieszy nas Wasz powrót. Nie Zapomnieliście o nas, gdy wolno nam było zadowalać Wasze podniebienia jedynie w formule „na wynos” i „z dowozem”. Teraz ponownie zaczynacie nas odwiedzać. Przyjdzie Wam świętować razem z nami jubileusz 30-lecia powstania naszej firmy. 1 czerwca 1991 roku pierwsza z naszych restauracji przyjęła swoich gości. Być może ich skronie zdobi już srebrna nić siwizny tak, jak nasze, najważniejsze dla nas jednak jest to, że znów możemy widzieć ich przy nakrytym stole, w blasku świec. Przez trzydzieści lat robiliśmy wszystko, co było w naszej mocy, by powstała ta subtelna więź. Nie zawsze i nie z każdym z Was się to udawało. Wiele działo się w tle. Zmieniały się rządy i przepisy, rosły Wasze oczekiwania wobec nas (to Wasze prawo), rosły też podatki. Poczciwą, pszenną mąkę z polskich młynów zastąpiła włoska farina 00, pojawiły się oryginalne, południowe wędliny i sery, a charakterystyczny język południa zaczął rozbrzmiewać w naszych restauracyjnych kuchniach i między stolikami, przy których zasiadacie. Po wyczerpaniu się formuły lokalu w zaniedbanej, śródmiejskiej kamienicy, cieszymy się, że jesteśmy teraz bliżej Was.

Nasze lokale w Baranowie i w Suchym Lesie okazały się potrzebne i bywa, że oblegacie je tłumnie, nic zaś tak restauratora nie cieszy, jak panujący w restauracji gwar. Poznański lokal Estelli, usytuowany na Grunwaldzie, również się przyjął, a po gruntownym, ubiegłorocznym przeobrażeniu, będziecie mile zaskoczeni, odwiedzając nas przy Węgorka 20. Sucholeska Estella również zmieniła wystrój i rozkład pomieszczeń, co dla tych z Was, których nie było tam przez dłuższy czas, będzie zapewne sporym zaskoczeniem.

Cenimy sobie ciągłość naszej z Wami znajomości i wiemy, jak bardzo musimy się starać o to, by trwała nadal. Obiecujemy Wam, że nie ustaniemy w tym trudzie.

Restauracje włoskie Estella w Poznaniu, Suchym Lesie i Baranowie, po trzydziestu latach polerowania pokrywającego się już szlachetną patyną szyldu, nadal zapraszają swoich Gości. Miły klimat wnętrz i niezapomniane, południowe smaki, troskliwa obsługa, uśmiechnięci barmani i doświadczeni kucharze czekają na Was.

Estella. Tak, jak lubisz!

 

Wróć do Aktualności

Zapraszamy!